Hakkımda


Nihan Darman, 1985 yılında Ankara'nın iğrenç soğuğu yavaş yavaş geçmeye başlarken doğmuştur ve bu durum kendisinin aile içinde mayıs kuzusu olarak sevilmesine yol açmıştır. Arkasından gelen başka kardeşi olmaması onu asla yalnız hissettirmemiş, kuzenleri arkadaşları daima çevresinde olmuştur. Anneannesinin salonu sürekli misafirlere saklaması nedeniyle mutfakta geçirilen saatler hayatında önemli bir yer edinmiş ve orta düzeyde kalabalık olan ailesiyle mutfak masası sohbetlerinde buluşmak onun için ayrıca önemli hale gelmiştir.

Okul hayatı sıradan bir öğrenci olarak geçmiş, ortaokul ve lise yıllarında maalesef ders delisi olmuştur. Üniversite yılları gelip çattığında seçtiği Hacettepe Üniversitesi ve Sosyoloji bölümü yaptığı isabetli kararların başlangıcı olmuştur. (Evet kabul edelim burada ufak bir nitelik belirtmesi var). Üniversiteyi nasıl bir hızla bitirdiğini daha doğrusu o yılların nasıl hızla ilerlediğine kendisi bile inanamamış, bu nedenle düşünce gücü ve zaman hızıyla ilgili kendince teoriler oluşturmuştur.

Lisans eğitiminin ardından hiç beklemeden profesyonel iş yaşamına atılmış ve bu durum bünyesinde bir şok etkisi yaratmıştır. Şoku atlatamayan Nihan Darman çalışma sürecinde de hemen eğitimlere yönelmiş ve profesyonel satış, zaman ve kriz yönetimi alanlarında eğitimler almaya devam etmiştir.  Artık araştırmalar yapmak, eğitimler almak onun hobisi olmuştur.SPSS, Veri Madenciliği ve İnsan Kaynakları programlarına hakim olan Darman, İnsan Kaynakları, Şirket İçinde Psikolojik Yıldırma, Stres Yönetimi, Motivasyon, Zaman Yönetimi ve Toplam Kalite Yönetimi konularında eğitimler hazırlamıştır.İnsan Kaynakları, Eğitim, Pazarlama ve Operasyon sektörlerinde çalışarak profesyonel deneyim kazanan Darman, reklamcılığa olan ilgisinin artmasıyla bir dönem Reklam Koordinatörlüğü yapmıştır.

Hayatının en önemli noktalarından biri olan, biricik pamuk anneannesinin onu bu dünyada yalnız bırakmasıyla birlikte artık Ankara'da yaşayamayacağını anlayan Nihan Darman, çok sevdiği  Işıl Yılmaz sayesinde  İzmir'de kendisine yeni bir hayat kurmuş ve AdresGezgini ailesine katılmıştır. 

Değişimlerin başlangıcı olan bu hareketle birlikte geldiği yeni şehirde hiç ummadığı bir anda aşık olmuş ve evlenmeye karar vermiştir.

Ve tüm bu süreçlerde onu hiç yalnız bırakmayan ve hep destekleyen Annesine,bu süreç içerisinde onu yüreklendiren ve cesaretlendiren Babasına, hayatını hergün daha da güzelleştiren Sevdiceği Sevgilisi Canının içi Eşine, İzmir'e gelmesine ve hayatındaki yeniliklere sebep olan Işıl Yılmaz'a, uzakta da olsa varlığını hep hissettiren Ecem Fertelli'ye ve kardeşi ablası herşeyi olan Özge Acar ve Simge Acar Ateşalp ile minik burunlu teyzesi Nesrin Acar'a teşekkür etmeyi kendisine borç bilmektedir. 

Nihan Darman, şu anda mutlu bir hayat sürmektedir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder